جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان مازندران

city
   
 
  • اطلاعیه فراخوان مشارکت در اجرای طرح سنجش بلوغ فناوری اطلاعات

   کد اطلاعیه: 852846
   تاریخ ثبت: ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
   تعداد بازدید: 144

   قابل توجه مدیران بنگاههای صنعتی، معدنی و تجاری؛

   فراخوان مشارکت در اجرای طرح سنجش بلوغ فناوری اطلاعات و ارتباطات بنگاههای صنعتی، معدنی و تجاری

   در سالهای اخیر با توسعه فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی، بهره­مندی صحیح از این فناوری­ها در فرایندهای مختلف کسب و کار به عنوان یکی از الزامات فعالیت بنگاه­ ها و ورود آنها به فضای کسب و کار الکترونیکی مطرح است. و شناسایی دقیق عوامل تاثیرگذار بر تثبیت فنآوری اطلاعات و ارتباطات در این­گونه شرکت­ها مدت هاست که مورد توجه محققین قرار گرفته است، لیکن تاکنون این عوامل بصورت دقیق شناسائی نگردیده و این مهم خود نیازمند بررسی­های بیشتر می­باشد.

   در این راستا دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری خبرگان دانشگاهی و با هدف شناخت دقیق وضع موجود میزان نفوذ فناوری اطلاعات در بنگاههای بخش و تنظیم سیاستهای اجرایی و برنامه های عملیاتی و حمایتی به منظور ارتقاء وضعیت شاخص­های این حوزه، در نظر دارد تا با انجام تحقیقی گسترده در بین نمونه‌ای از شرکت‌های کوچک و متوسط (SME) در حوزه های گوناگون صنعت، معدن و تجارت کشور، نسبت به تدوین و ارائه مدلی برای بررسی سنجش بلوغ فناوری اطلاعات و ارتباطات برای گذار بنگاه­های SMEبه فضای کسب ‌و کار الکترونیکی اقدام نماید.

   بدین منظور، از مدیران ارشد بنگاهها یا مدیران فنآوری اطلاعات و ارتباطات بنگاههای صنعتی، معدنی و تجاری دعوت می شود حداکثر تا تاریخ 1397/12/15 نسبت به تکمیل برخط پرسشنامه الکترونیک بر اساس لینک­های مندرج در صفحه اختصاصی طرح به نشانی http://www.mimt.gov.ir/ict اقدام نمایند.

   در این پرسشنامه 13 عامل تاثیر‌گذار بر تثبیت فناوری اطلاعات و ارتباطات بنگاهها به همراه 55 شاخص تعیین‌کننده این عوامل شناسایی شده‌اند که سوالات اصلی نشان‌دهنده عوامل و سوالات فرعی نشان‌دهنده شاخص‌های آن عامل می‌باشند.

   گفتنی است؛ تکمیل پرسشنامه در این مرحله به عنوان امتیازی جهت اولویت سنجش بلوغ شرکت ها مدنظر قرار خواهد گرفت و در مرحله بعد که مقرر گردیده خدمات و تسهیلات حمایتی بر اساس بلوغ شرکت‌ها در حوزه فنآوری اطلاعات و ارتباطات در راستای رسیدن به کسب و کار الکترونیکی اولویت‌گذاری گردند، شرکت‌های پاسخ‌دهنده با امتیازی بالاتر جهت شناسائی این اولویت مد نظر قرار خواهند گرفت.

  • تازه ترین پیامها و اطلاعیه ها
مجموع بازدیدها : 4,242,958
تعداد بازدید امروز : 760
آخرین به روزرسانی : 12:22  1398/04/25