X
سه شنبه, ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۶ ۲۸۸۰
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
اقدام جهادی  رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران

اقدام جهادی رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت مازندران

با هدف نظارت بر ارائه ی خدمات و عملکرد شرکت های مسافربری ، رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت مازندران به یک اقدام جهادی دست زد که می تواند الگوی سایر دستگاهها شود.

همزمان با فرارسیدن فصل تابستان ، سیل تورها و کاروان های مسافرتی در جاده های استان به حرکت در می آیند .همچنین تورهای زیارتی از شهر های مختلف مازندران به اماکن زیارتی چون مشهد مقدس و قم مقدس افزایش می یابد و غالب این تورها با اتوبوس های شرکت های مسافربری مستقر در پایانه های استان انجام می گیرد و یک سانحه، ضمن اینکه جان بیش از چهل انسان را به مخاطره می اندازد به صنعت گردشگری مازندران هم لطمه وارد خواهد کرد. بنابراین ضروری است سیستم ایمنی و معاینه فنی ناوگان  اتوبوس بین  شهری زیر ذره بین کنترل و  نظارت مستمر  قرار بگیرد.

در این راستا و با هدف نظارت بر ارائه ی خدمات و عملکرد شرکت های مسافربری ، رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت مازندران به یک اقدام جهادی دست زد که می تواند الگوی سایر دستگاهها شود.

دکتر محمدپور رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان به همراه رئیس اداره صنعت معدن تجارت مرکز استان ،کارشناسان اداره کل استاندارد مازندران و کارشناسان اداره کل پایانه ها به ترمینال دولت ساری رفتند تا ضمن انجام یک دیدار زمینه های نظارت از نزدیک ناوگان اتوبوس های شرکت های مسافربری را فراهم سازند. در این دیدار تخصصی که بیش از دو ساعت به طول انجامید به صورت تصادفی اتوبوس هایی انتخاب و مورد بازرسی دقیق قرار گرفتند.

در این بازدید و نظارت ،آج و کیفیت لاستیک از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت و پرونده ی معاینه ی فنی اتوبوس های مورد نظر که از شرکت های مختلف مسافربری مستقر در ترمینال دولت ساری بودند مورد بازبینی قرار گرفت.

تاریخ تعویض لاستیک ها در پرونده با عمر مفید آنها مطابقت داده شد همچنین در حضور دکتر محمدپور لاستیک اتوبوس هایی که به صورت تصادفی انتخاب شده بودند باز و لنت ترمز و کیفیت آن بررسی شد و تاریخ تعویض لنت ترمز که در پرونده ی معاینه فنی درج گردید و کارایی آن از نزدیک بازبینی شد.

دکتر محمدپور به خبرنگار بشیر گفت:با توجه به اینکه بخشی از تصادفات جاده ای اتوبوس های بین شهری به دلیل نقص فنی به ویژه فرسودگی لنت ترمز و ترکیدگی لاستیک ها بوده این بازدیدها بمنظور پیشگیری از سوانح و تقویت و استمرار ایمنی ناوگان اتوبوس ها انجام گرفته و ساز و کار انجام این نظارت به شهرستان ها نیز ابلاغ گردید بطوری که در برخی از شهرستان ها نمونه ی این کارها انجام شد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران ابراز امیدواری کرد در روزهای آتی سایر شهرستان های مازندران هم این دقت نظر را در نظارت بر خدمات و عملکرد شرکت های مسافربری اعمال کنند تا با افزایش ایمنی،انشاالله دیگر شاهد وقوع سوانح جاده ای نباشیم.

 

 

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 4.2346720695496
Query time: 3.0654675165812