X
دوشنبه, ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ ۱۱:۰۶ ۱۲
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده  
چچ
تعطیلی ۲۷ درصد واحدهای صنعتی مازندران

استان مازندران؛

تعطیلی ۲۷ درصد واحدهای صنعتی مازندران

در ۲ سال گذشته با تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ارزیابی دقیقی از واحدهای تولیدی و صنعتی مازندران انجام شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در گفت و گو با ایرنا گفت: در ۲ سال گذشته با تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ارزیابی دقیقی از واحدهای تولیدی و صنعتی مازندران انجام شد که مشخص شد که از مجموع سه هزار واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ استان، ۴۰۰ واحد راکد و تعطیل هستند.

حسینقلی قوانلو اضافه کرد: ۳۰ درصد واحدهای صنعتی و تولیدی مازندران با مشکل بازار فروش و ۵۰ تا ۷۰ درصد واحدهای صنعتی کوچک و متوسط مازندران با فرسودگی ماشین آلات خط تولید مواجه هستند.

وی ادامه داد: در زمان حاضر، ۲۷ درصد واحدهای صنعتی و بنگاه های اقتصادی مازندران به دلایل مختلف از جمله کمبود نقدینگی، نبود بازار فروش و بدهکاری بانکی و مالیاتی تعطیل هستند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران با بیان اینکه در ۲ سال گذشته دستکم ۲۱۰ واحد صنعتی و معدنی مازندران به چرخه تولید برگشت، گفت: دستکم ۴۰ درصد واحدهای صنعتی استان در حال حاضر با ۳۰ تا ۶۰ درصد ظرفیت مشغول به کار هستند که برای گره گشایی از مشکلات بخش صنعت باید اقدام کرد.

قوانلو با بیان اینکه ۷۰ درصد واحدهای تولیدی و صنعتی مازندران مشکل نقدینگی دارند، ادامه داد: رفع تحریم و ثبات در بازار ارز و بالا رفتن ارزش پولی می تواند وضعیت صنعت و تولید کشور را رو به راه کند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران تصریح کرد: در سال گذشته افزون بر ۱۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش صنعت و تولید استان مازندران پرداخت شد که این رقم در سال ۹۸ دستکم ۱۰ هزار میلیارد ریال بود.

قوانلو اضافه کرد: در سال ۹۷ هم هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات به بنگاه های اقتصادی مازندران در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مازندران پرداخت شد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 10.39168993632
Query time: 9.6178744633993